Кайбыч районы прокуратурасы, суд тарафыннан билгеләнгән чикләүләрне билгеләнгән административ күзәтчелек билгеләнгән затны берничә тапкыр үтәмәгән өчен, судка җинаять эше җибәрде

2022 елның 10 августы, чәршәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы элек хөкем ителгән Арслан авылында яшәүче  34 яшьлек ир - атка карата җинаять эше буенча гаепләү актын раслады.

Ул РФ Җинаять Кодексының 314.1 маддәсенең 2 өлешендә каралган җинаять кылуда гаепләнә (суд тарафыннан җәмәгать тәртибенә каршы административ хокук бозу белән бәйле берничә тапкыр административ чикләүләрне үтәмәү).

Сорау алу версиясе буенча, элек суд тарафыннан яшәү урыны буенча Эчке эшләр органына айлык килү һәм чикләүләр рәвешендә административ күзәтчелек һәм яшәү урыны буенча Эчке эшләр органына айлык килү, шулай ук торак урыныннан читтә торуны тыю билгеләнгән җирле кеше берничә тапкыр РФ КоАП 19.24 ст.3 өлеше буенча чикләүләрне үтәмәгән өчен административ җаваплылыкка тартылды, шул ук вакытта 2022 елның 4 июленнән 20 сәгатьтән соң әлеге кеше  җәмәгать урынында исерек халәттә булган, РФ КоАП 20.21 ст.

Әлеге җинаять эше, асылда, карап тикшерү өчен, Кайбыч район судына җибәрелде.

Кайбыч районы прокуратурасы