Кайбыч районы прокуратурасы судта проводлар урлау факты буенча җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады

2023 елның 10 феврале, җомга

Кайбыч районы прокуратурасы Янсуринское авылында яшәүче 43 яшьлек кешегә карата җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады. Ул РФ Җинаять кодексының 158нче маддәсенең 1нче өлеше (урлау, ягъни чит кеше милкен яшерен урлау) каралган җинаять кылуда гаепле дип табылды. 2022 елның апрель башында ир-ат Кайбыч районының Янсуринское авылы читендә электр линиясе баганаларыннан сүтеп, гомуми озынлыгы 488 метр булган алюминий чыбыкларны урлаган. Урланганны алгач, җинаять урыныннан качып китә һәм үз теләге белән урланган мөлкәт белән эш итү мөмкинлеген ала. Гаепләнүче үзенең җинаятьчел гамәлләре белән «Сетевая компания» АҖгә 7837 сум күләмендә матди зыян китергән. Гаепләнүче үз гаебен таныган һәм үз иреге белән урланган чыбыкларны биргән.

Дәүләт обв фикерен исәпкә алып Суд